רעות גולדמן

רעות גולדמן

הציטוט האהוב על רעות הוא "כשהגוף, התודעה, והרוח מתפקדים בתיאום מושלם, למה עוד אפשר לצפות מלבד אדם פעיל, עירני וממושמע? מעבר לכך, גוף משוחרר ממתח ועייפות מצטברת הוא הכלי האידיאלי שעוצב על ידי הטבע להכיל תודעה מאוזנת, ככה הוא תמיד יהיה מסוגל להתמודד בהצלחה עם כל הבעיות המורכבות של החיים המודרניים".

רעות קיבלה את ההכשרה המקצועית שלה להוראת פילאטיס בקורס קונטרולוג'י אצל בועז נחיסי, קורס להוראת פילאטיס מסורתי על פי הספר מאת ג'וזף פילאטיס "בחזרה לחיים דרך קונטרולוג'י".

במקור, רעות היתה רקדנית בלט במשך 13 שנה עד שהתגייסה לצבא. אחרי שחזרה לרקוד, היא גילתה שהגוף שלה מתמודד עם כל מיני פציעות. "זה לא היה אפילו מהשירות הצבאי, זה הצטבר במהלך שנים של ריקוד", היא אומרת, "בגלל תנועות שהן נכונות מאוד למופע, אבל לא בהכרח מדוייקות".

עבור רעות, ללמוד דרכים חדשות להתאים את מנח הגוף היה ללמוד איך לרפא אותו. "כשאתה לא מחובר לגוף שלך, אז גם כל מה שמסביב לא מתחבר". להיות כל כך מכוונת לתנועה כל חייה, היא ידעה שהיא תרצה ללמד משהו שקשור לתנועה. היא מלמדת פילאטיס ב-4 השנים האחרונות, ומתרגלת במקביל יוגה כ-5 שנים. התשוקה שלה לשחרר מתח מהגוף הובילה אותה ללמוד רפואה סינית כדי לחדד את ההבנה שלה לגבי הצרכים השונים של הגוף. בשיעורי הפילאטיס שהיא מלמדת בסטודיו סול היא מתמקדת בתרגילים פונקציונליים לעיצוב יחד עם תרגילים בסיסיים.

עם המתודה שלה המשלבת חיזוק, הגמשה  ומתיחה של השרירים, התלמידים שלה מסוגלים להעניק לעצמם ולגוף שלהם שעה של התמקדות בכאן ועכשיו, ולהיות מודעים יותר לגוף שלהם.