אנה טיץ

אנה טיץ

“יוגה היא דרך חיים. זו הדרך בשבילי”. עבור אנה, מורה ליוגה ושותפה בסטודיו ליוגה ״HOY- High On Yoga״ בברלין, גילוי היוגה החל באמסטרדם שם תרגלה לראשונה. התשוקה שלה לתרגל אשטנגה הפכה לרצינית יותר כשעברה לברלין, ומשם המשיכה לפתח ולהעמיק את התרגול שלה כשנסעה להודו.

אנה נסעה כמה פעמים להודו ובילתה שם כשנתיים במצטבר, שם היא העמיקה את האלמנטים הרוחניים, המנטליים והנפשיים שביוגה. היא לבסוף קיבלה את ההכשרה המקצועית שלה במרכז ללימודי אשטנגה בהודו. יוגה עבורה היא דרך להתחבר לעצמינו ולעולם דרך נקודת המוצא האישית שלנו. “יוגה היא המקום שבו אנחנו חופשיים. אנחנו מתרגלים בשביל להשתחרר מכיוון שברגע שאנחנו על המזרון- אנחנו חופשיים. יוגה היא דבר טהור, שוויוני. כולנו גוף אחד, נשימה אחת” היא אומרת. לפי האמונה שלה, יוגה לא צריכה להיות דבר כל כך רציני- למרות שהיא דורשת משמעת, תרגול יוגה בסופו של דבר צריך להיות מהנה ולגרום לתחושה טובה.

בשיעורים שלה, אנה אוהבת לתקן תנוחות מסויימות באמצעות מגע ותוך שימוש בגוף. באמצעות כך היא מראה לתלמידים שלה אילו גבולות קיימים לגוף שלהם ואיך לשפר את ההתמקדות שלהם בתרגול. “יוגה לא צריכה להיות הצגה, היא צריכה להיות חלק מהחיים”. חשוב לה שהתלמידים בשיעורים שלה יפתחו מערכת יחסים עם האני הפנימי שלהם בשיעורים שלה, ושיהיו מעורבים בשיעור מעבר לרמה הגופנית- גם ברמה המנטלית.