קורס מורי היוגה של סטודיו סול יוצא לדרך

לפרטים והרשמה

צרו איתנו קשר בטלפון 03-9022630 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סטודיו סול, סטודיו ליוגה חמה ופילאטיס חם הפועל במרכז תל אביב מאז 2016, משיק לראשונה את קורס המורים המקיף והמקצועי לאשטנגה ויניאסה. הקורס מיועד עבור מתרגלים שרוצים לקחת את תרגול היוגה שלהם לשלב הבא ולפתח קריירה כמורי יוגה מקצועיים – וגם עבור מתרגלים שרוצים להעמיק את התרגול האישי שלהם.

בקורס נלמד לעומק את כל היסודות המרכיבים את היוגה: תנוחות היוגה, תרגילי הנשימה, פילוסופיית היוגה, בניית מערכי שיעור ואמנות הלימוד ועוד.

העקרונות שילמדו בקורס יהוו את הבסיס שיאפשר לכל משתתף לפלס בעצמו את הדרך בעולם היוגה ולמצוא ביטוי לקול הייחודי שלו. התוכן שילמד בקורס שאוב ממקורות היוגה הקדומים, יחד עם התאמה לאקלים העכשווי והמערבי שאנו חיים בו. באמצעות הבנה עמוקה של התוכן הזה, יוכל כל משתתף לפתח כלים משולבים ולמצוא את אופן ההוראה הייחודי שלו.

תוכנית הקורס

לבוגרי הקורס תוענק תעודת הסמכה בינלאומית להוראת יוגה מקצועית, בחסות ארגון ה-Yoga Alliance.

110 שעות מתוך הקורס יוקדשו לתרגול, הכרה ולמידה של תנוחות יוגה שיתמקד בנושאים הבאים:

ביסוס ידע מעמיק בתנוחות הלקוחות מהסדרה הראשונה של זרם האשטנגה. במקביל להכרת הנשימה היוגית, הכרת תנוחות (אסאנות) היוגה יסייע למשתתפים לפתח את יכולת התרגול ובניית רצף התרגול שלהם. התנוחות שנתמקד בהן תחילה לקוחות מרצף התנוחות של הסדרה הראשונה באשטנגה: ברכות השמש הראשונה והשניה, אחריהן נעבור להכרת תנוחות עמידה, נמשיך לתנוחות ישיבה שבנויות בעיקר מכפיפות לפנים ופיתולים, רצף תנוחות מתקדמות,ונסיים ברצף תנוחות סיום הבנויות בעיקר מכפיפות לאחור ותנוחות הפוכות.

שיעורי האנטומיה יתמקדו בהכרת מושגי יסוד חיוניים בהבנת מבנה עמוד השדרה, המפרקים, השרירים, רקמות החיבור, אנטומיה של חלל הבטן ואגן הירכיים, וקינסיולוגיה (חקר תנועת גוף האדם). שיעורי האנטומיה נלמדים בהקשר של תנוחות היוגה ויוסיפו להבנה שמהמשתתף רוכש בפיתוח התנועה והעמקת התנוחות.
נלמד איך להשתמש במגע על מנת לכוון למנח נכון בתוך תנוחה, כיצד לסייע להיכנס לתנוחה, לשהות בה ולצאת ממנה. טכניקת היישור וההתאמה בתרגול יסייעו למשתתפים לדייק ולהעמיק את טכניקת הלימוד והתרגול שלהם לרמה מקצועית.
נלמד ונתרגל יחד את המרכיבים השונים בפרניאמה, נכיר את הטכניקות השונות לנשימה יוגית ואת המשמעות של כל אחת מהן. נתרגל קפלבאטי (טכניקת "נשימת האש"- טכניקת נשימה לניקוי, רענון וחידוש המערכות), בהסטריקה ("נשימת הרץ"), שיטקרי (נשימה כבדה דרך האף), נאדי שודהנה (נשימת חילופין), אוג'יי (נשימה גרונית), שיטאלי (נשימה דרך הקשתה של הלשון), בהנדות, נשימה של עמוד השדרה ועוד. במקביל, נכיר את משמעות המנטרה ביוגה ונחבר את הפילוסופיה שמאחורי כוח המנטרה לעקרונות התרגול.
על מנת להעשיר את התרגול ביסודות פילוסופיים ולצקת בו תוכן אינטלקטואלי ורוחני, נכיר את מקורות והתפתחות פילוספיית היוגה, נלמד על יסודות היוגה וטכניקות לימודי היוגה כדיסציפלינה בהקשר לתרגול. נקדיש זמן להכרות עם שישה מקורות פילוסופיים הודיים, כגון בהגווד גיטה ("שירת האל"- כתבי קודש הינדיים עתיקים) והיוגה סוטרה של פטנג'אלי, נלמד טקסטים מסורתיים ונתייחס אליהם בהקשר להוויית היוגה המודרנית כיום.

באמצעות הנחייה מובנית לבניית רצף תרגול והתאמתו לרמת הכיתה (מתחילים, מתקדמים), לאופי השיעור ולצרכים ייחודיים של מתרגלים עם מוגבלויות או מצבים רפואיים שונים, המשתתפים יפתחו כלים שיאפשרו להם לבנות בעצמם רצפי תרגול מדוייקים.

במהלך לימוד אמנות ההוראה, נתמקד בתקשורת בין אישית ובעמידה מול קהל, נפתח יכולות תמרון בין מוקדי תשומת-לב שונים במהלך שיעור והגדרת סדרי עדיפויות בשיעור. נלמד כיצד להדגים תנוחות ולהשתמש בגוף ובחלל בצורה אופטימלית, וכיצד לחוש דינמיקה קבוצתית ולהפיק ממנה את המיטב. נכיר טכניקות תקשורת, מנהיגות אישית והובלת קבוצה תוך כדי שימוש באמצעי תקשורת מדוייקים ומגוונים להנחייה בהירה וברורה.

במהלך הקורס, המשתתפים יתנסו בבניית מערכי שיעור, בלמידה באמצעות צפייה, בסיוע למורה ובהנחיית שיעורים מלאים. התנסות זו תלווה בתמיכה של המנטורים ובביקורת בונה שתסייע למשתתפים לפתח יכולות הנחיית שיעור. כחלק מדרישות הקורס, המשתתפים יתבקשו להגיש מערכי שיעור מקוריים ולהדגים אותם.

רוצה לשמוע עוד?

צרו איתנו קשר בטלפון 03-9022630 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בסטודיו SOL תמצאו צוות מורים מנוסה ומחבק, סטודיו מרווח, נקי ונעים אשר יחד יבטיחו לכם חווית תרגול יוצאת דופן.

צור קשר

© 2018 סטודיו סול. כל הזכויות שמורות.